תו המשווה | equinote

לכל ילד ולכל מבוגר הזכות לחוות תרבות כמקור השראה לחיים יצירתיים ומספקים.

תו המשווה נוסדה מתוך שאיפה להפוך תרבות ומוזיקה לנגישים יותר עבור ילדים ומבוגרים, במיוחד אלו החיים עם מוגבלויות - ובמקביל לפעול להעלאת המודעות לקבלת השונה בחברה הישראלית. מוזיקה ואמנות כמקום מפגש בו כל אחד ייחודי וגם שווה.

מיקודי הפעילות:

•    הנגשת תרבות לקהלים המודרים ממקורות השראה אלה
•    קידום ערכים של קבלת האחר, פתיחות וגיוון בקרב הציבור הרחב
•    פיתוח דרכים חדשות לחוות וליצור מוזיקה ותרבות באופן נגיש, מהנה, ומעורר השראה

אנו יוצרים, מקדמים ותומכים בפרויקטים אמנותיים שעקרון ההנגשה וערכיו בליבתם. באמצעות מופעים, סדנאות ותהליכים חינוכיים, אנו מעוררים מודעות לנושא ומעודדים ילדים, בני נוער ומבוגרים לקבל את השונה וליהנות מייחודו ומכשרונותיו.

 

אנו מאמינים בכוחה של האמנות לגעת בנפש האדם ולהשפיע עליה, ושואפים לחברה ישראלית בריאה, פתוחה מגוונת ויצירתית.

הצוות

אנה מירסקי

גיוס משאבים וקשרים בינ"ל

יונתן הרניק

מנהל פרויקטים

יורם לכיש

מנהל אמנותי

רינת אבישר

מנכ"לית

אנה מירסקי פעילה בתחום המוסיקה הקלאסית מאז סיום לימודיה באוניברסיטת סורבון בפריז בשנת 2014. היא עבדה במוסדות בינלאומיים שונים למוסיקה קלאסית כגון לשכת הייצוא של המוזיקה הצרפתית בברלין, הפילהרמונית של פריז כמו גם התזמורת הקאמרית הישראלית.

יונתן הרניק הוא בוגר תואר ראשון בביצוע ויולה, ותואר שני בהלחנה לסרטים ומולטימדיה מהאוניברסיטאות מקגיל ומונטריאול, קנדה. לשעבר מנהל הפרויקטים והמפיק המוזיקלי של התזמורת הקאמרית הישראלית, חבר באנסמבל זמרי מורן. מאמין גדול בשינוי והתפתחות נפש האדם באמצעות המוזיקה ופועל מתוך תשוקה אמיתית לתחום.

יורם לכיש משלב עשייה מוזיקלית וכתיבה יחד עם ייעוץ אסטרטגי וארגוני לחברות. מוזיקאי, נגן אבוב וכלי נשיפה, המופיע ומקליט עם אמנים והרכבים בארץ ובעולם. בנוסף, משמש כיועץ בכיר לשינוי ופיתוח ארגוני בחברת TACK אסטרטגיות צמיחה. בעל תואר במדעי ההתנהגות ו-M.A. בסוציולוגיה מאוניברסיטת בר-אילן.

רינת אבישר, מנכ"לית לשעבר של התזמורת הקאמרית הישראלית ושותפה בקרוסלה - משרד לניהול אמנים, מביאה עמה נסיון עשיר בניהול מוסדות תרבות, בשילוב רקע אמנותי כנגנית קונטרבס מקצועית. נגנה עם התזמורות המובילות בישראל ואף ייסדה וניהלה את רביעיית פיטנגו שזכתה להצלחה בינלאומית. בעלת תואר Mus  מהאוניברסיטה לאמנויות בברלין UDK.

ועד מנהל
  • עודד מורד (יו"ר), מומחה למערכות לימוד טכנולוגיות, בעלים לשעבר של S.I.S המפתחת ומשווקת מערכות לימוד טכנולוגיות

  • אורי ציקוני, יזם וסמנכ"ל מוצר בחברת הייטק בתחום טכנולוגיית המידע

  • אירית שיפמן, אמנית ומעצבת פנים

  • עוזי סגיר, מנהל פיתוח מבחנים ארציים במרכז לטכנולוגיה חינוכית

רינת אבישר ויורם לכיש, יזמי ומייסדי העמותה, הם מוזיקאים והורים לארבעה ילדים, מתוכם שתיים כבדות שמיעה. ההיכרות האישית עם עולם בעלי המוגבלויות והרצון להעלות את המודעות לצורך בהנגשת תרבות בכלל ומוסיקה בפרט, הביאה אותם להקים את עמותת "תו המשווה" המחברת שני עולמות כמעט מנוגדים אך קרובים לליבם: המוסיקה וכבדות השמיעה.

הסיפור מאחורי הקמת תו המשווה