top of page

1. נוגעים בצלילים עם בטהובן

הצגה מוזיקלית פורצת דרך ומהנה לכל הילדים, שנוצרה כמחווה לכבדי השמיעה, בה ניתן לראות ולגעת בצלילים. זוכת פרס נגישות ישראל 2018.

לודוויג ואן בטהובן המלחין הנודע, נמצא בעיצומה של קריירה מוזיקלית מצליחה, כאשר לחרדתו הוא מתחיל לאבד את שמיעתו. מפגש עם מדען מבריק בשם הנס, מוביל אותו ואת הילדים בקהל למסע משותף של חיפוש אחר אבני היסוד של המוזיקה, במטרה לעזור לבטהובן לחזור ולהלחין.

 

מופע ייחודי המשלב מוזיקה, מחזה ומדע. תדרי הנגינה של התזמורת מעובדים בזמן אמת ונוצרת הנגשה חדשה של מוזיקה - במראה ובמגע. חול ומים מגיבים לצליל ואיך מרגישה המוזיקה בקצות האצבעות דרך מים רוטטים. סיפור על חברות, קבלת השונה, ועל עוצמת הרוח האנושית לגבור על מגבלות הגוף.

מיקוד: כבדות שמיעה

גילאים: 4-11

TOUCHING THE SOUNDS WITH BEETHOVEN
Transparent Rainbow

2. קשת שקופה

רוני גינוסר זמרת בינלאומית, על הספקטרום האוטיסטי בתפקוד גבוה, במופע ייחודי ומרגש. מלווה את עצמה בפסנתר, גיטרה ומיקרופון לופר המאפשר לה לשיר במספר קולות.

במופע מספרת רוני לראשונה כיצד למדה לשיר עוד לפני שהחלה לדבר וכיצד המוסיקה היא כלי הביטוי והתקשורת הטובים ביותר עבורה. למרות האתגרים בכל עיר גדולה היא תגיע אל היעד אם בסופו פסנתר ובמה.

בשירים מקוריים שכתבה ושירים ידועים בעברית, אנגלית, בצרפתית, ספרדית ואפילו הודית, לוקחת רוני את המאזינים להצצה ל"חיים בתוך בועה" ולעולם המוסיקלי המופלא שמחוצה לה.

רוני בוגרת בתי הספר הגבוהים רימון ובברקלי, הקליטה ארבעה אלבומים ומרבה להופיע בצרפת, ארה"ב, הודו ועוד..

מיקוד: קהל רחב

גילאים: נוער ומבוגרים

Cuscus

3. קוסקוס, אוטיזם ורוק אנד רול

האם יש לכם מושג מהו אוטיזם? האם אי פעם שוחחתם עם אוטיסט? מהי תרומתם של המחקרים על אוטיזם לתקשורת שלנו? בהרצאה אישית, בה חושף את הייחודיות שלו, ד״ר מרדכי בן חמו עוזר לנו להגדיר תקשורת תקינה תוך כדי חשיפה לעולם האוטיסטי הייחודי כל כך. 

לד"ר מרדכי בן חמו יש סיפור לא שגרתי, אחרי שנים של שתיקה הוא מספר את סיפור ילדותו של המשונה - נדודים בין אלג'יריה, צרפת וישראל, תהפוכות ומשברים שבסופם מצא עצמו על במות ובאקדמיה. ההרצאה מיטיבה לבטא את השילובים הנדירים שהתכנסו אל דמותו של בן חמו, וחושפת את הקהל אל מושג הזהות, במסגרת מסע היסטורי, סוציולוגי, אתנולוגי ומוזיקלי.

מרדכי מוציא ספר בימים אלו, והוא גם גיטריסט מקצועי.

*ניתן לקיים את ההרצאה גם בצרפתית או אנגלית

כתבה " ההומלס שהדרדר לדוקטורט"

מיקוד: קהל רחב

גילאים: נוער ומבוגרים

Simple Story

4. סיפור פשוט – הצגות מפעילות לילדים מיוחדים

תאטרון סיפור אינטראקטיבי על פי ספרי ילדים מוכרים ואהובים, המותאמים  לילדים עם צרכים מיוחדים ומונגשים בהתאם לאפיון המיוחדות.

כל סיפור מעובד למחזה פשוט, כאשר הילדים משתתפים בו באופן אקטיבי והופכים גם הם להיות חלק מהסיפור.ההצגות מלוות באביזרים מקוריים ומיוחדים ושירים מגוונים. התכנים מועברים באופן מהנה וחוויתי עם הומור וחן בערוצים השונים: השמיעתי, החזותי והתחושתי. הילה צור שחקנית בוגרת ביה"ס בית צבי, בעלת  תארים בפסיכולוגיה ובייעוץ משפחתי. בעלת ניסיון רב בעבודה עם ילדים עם צרכים מיוחדים.

מיקוד: ילדים עם צרכים מיוחדים

גילאים: 3-6

CONCERT IN THE DARK

5. קונצרט בחשיכה

חווית הקשבה שונה ועוצמתית, בחשכה מוחלטת. יצירות מופת מבוצעות ללא תווים וללא כל קשר עין בין נגני התזמורת למנצח או בין נגן אחד למשנהו.  

הזדמנות נדירה להתנתק מהגירויים הבלתי נמנעים של חיי היומיום ולהתמסר דרך החשיכה לצלילים המופלאים של עולם המוזיקה, כפי שחווים אותה אילו שאינם יכולים לראות. בסדרת קונצרטים מיוחדת במרכז 'נא לגעת' בנמל יפו, יתארחו אנסמבלים מובילים מישראל ויופיעו בעלטה. 

מיקוד: עוורון

גילאים: 16-99

6. מיסה קריאולה לכל

סדרת קונצרטים לטיניים מונגשים לכבדי שמיעה לרגל יום השמיעה הבינלאומי. יצירת המופת מיסה קריאולה לצד שירים לטיניים ושירי טנגו אהובים.

לרגל יום השמיעה הבינלאומי שיתקיים ב-6.3.19, תבוצע סדרת קונצרטים לטיניים ברחבי הארץ, המונגשים לכבדי שמיעה. הקונצרטים יונגשו במלואם באמצעות כתוביות בעברית, תרגום לשפת הסימנים, ואוזניות שמע או שידור למכשירי שמיעה באמצעות טכנולוגיית אינפרה אדום. 

בקונצרט תבוצע יצירת המופת מיסה קריאולה מאת המלחין הארגנטינאי אריאל רמירס. המיסה הולחנה בשנות ה-60 ומאז זכתה לפופולריות עצומה ולביצועים בכל רחבי העולם. השירים במיסה כתובים בספרדית ומשלבים מוטיבים מהמוזיקה הדרום-אמריקאית העממית. 
המיסה תבוצע על-ידי אמנים מובילים בתחום: אנסמבל הפולקלור הדרום אמריקאי של נתן פורמנסקי, מקהלת קולגיום בניצוחו של ישי שטקלר והסולנית הזמרת יונית שקד גולן. לצד המיסה יבוצעו שירים לטיניים אהובים כגון אלפונסינה והים, אל קונדור פסה ועוד.. 


במחצית השניה של הקונצרט תבצע להקת כאנטנגו בהובלת נגן הבנדוניאון והזמר אבי כהן טריקה שירים וריקודי טנגו אהובים בספרדית ועברית מאת פיאצולה, גרדל ועוד. בליווי זוג רקדני טנגו. ליברטנגו, פר אונה קבסה, טנגו כפר סבא ,לה קומפרסיטה ועוד..

מיקוד: כבדות שמיעה

גילאים: 16-99

MISA CRIOLLA FOR ALL

7. מלוחם לאמן | רון ויינרייך

רון ויינרייך, מפקד טנק, נפצע באורח קשה במלחמת לבנון השנייה. במופע הוא מייצר יחד עם להקתו מסע אומנותי מרהיב המשלב בין זכרונות, מוזיקה שממלאת את הנשמה, והסיפורים המרגשים שהובילו את רון לכתוב אותם.

רון התגייס לצה"ל באוגוסט 2004 כלוחם בחיל השריון. אחרי מסלול וקורס מפקדים, הגיע לתפקיד מפקד טנק בחטיבה 401. בקיץ 2006 גם הוא עלה צפונה ולקח חלק במלחמת לבנון השנייה, במהלכה נפגע קשות בגבו ובכתפו. באחד מרגעי המשבר במהלך השיקום הארוך בבית החולים, החליט רון "זו הולכת להיות הנקודה הכי נמוכה בחיים שלי, ומכאן אני אהיה מי שאני יודע שאני יכול להיות: עם כיסא גלגלים או בלעדיו".
רון חזר לאהבה הראשונה שלו, המוזיקה. הוא השתתף בעונה התשיעית של "כוכב נולד" ועם הזמן הפך למעין שגריר של ישראל וצה"ל בעולם.  כיום הוא חי, כותב, מלחין, מופיע ומקליט בלוס אנג'לס.

 

במופע הזה צוחקים יחד, בוכים יחד, מתרגשים יחד, ויוצרים חוויה אנושית ואומנותית בלתי נשכחת.

מיקוד: העצמה ומנהיגות

גילאים: 16-99

FROM COMBAT TO ART

8. קשקוש מקושקש – המחזמר | נוגה אלגום

ילדה שונה המחפשת את דרכה בסביבה נורמטיבית, פוגשת חבר מקושקש – יחד הם לומדים על קבלת השונה... את עצמו! 

נוגה בת ה-7 היא ילדה של דמיון. קצת מסורבלת ומבולבלת, ממושקפת ומתולתלת... בשיעור הנדסה היא מתקשה לשרטט משולש מדויק כמו כולם. ובמקומו היא מקשקשת במחברתה קשקוש פרוע ויצירתי...


המחזמר מבוסס על הספר המצליח "קשקוש מקושקש". הוא מתחקה אחר קורותיה של ילדה שונה, המחפשת את דרכה בסביבה נורמטיבית. הגיבורה, היא למעשה דמות מסולסלת ומפותלת, המתבלטת על רקע הסביבה החברתית המאורגנת מאוד, לפחות למראית עין.


המחזמר פוקח עין חקרנית גם על סביבתה: על ההורים המתקשים להבין את שונותה של בתם; על המומחים, יודעי הכול, המחזיקים בעמדת כוח מיוחדת בחברה שמתקשים לקטלג ילדה שכזו בקטגוריות המוכרות להם; ובעיקר היא מאירה את חברת הילדים, זו המחילה על עצמה לעתים את הנורמות הנהוגות בחברת המבוגרים, בהפעילה פרקטיקות שיפוטיות, מכאיבות ומזיקות.


המחזה כתוב בשפה בהירה ונבונה, נגישה לילדים ולמבוגרים. הוא מציג סוגיות המלוות את האדם כיצור חברתי לכל אורך חייו. בין אלה: שאלת מקומו של היחיד אל מול החברה, תפיסת האני והמתח שבין האינדיווידואליזם כערך, לבין הצורך להשתלב כאדם יצרני ופעיל בחברה מתפקדת.


מחזה: נוגה אלגום וטל בן-בינה

מיקוד: העצמה ומנהיגות

גילאים: 16-99

SCRIBBLED SCRABBLE
bottom of page